KAMAJOKA

SOS POMOC je názov projektu, v ktorom som sa náhodne ocitla “za 5 minút dvanásť” tento víkend. Ide o projekt, kde sa tím ľudí v rámci online marketingovej agentúry OnlineBird snažilo zadarmo pomôcť jednému malému podnikateľskému subjektu, ktorý bol vybratý z pomedzi 40 prihlásených spoločností. Nebolo ma treba vôbec prehovárať, pretože sa jednalo o pomoc pre pani, ktorá má 4 deti a 5 vnúčat, a osud s ňou veru nemaznal. Miluje šitie od detstva a venuje sa mu dlhé roky. V rámci tohto projektu sme jej mali pomôcť vymyslieť nový názov, identitu, logo, novú web stránku, nafotiť produkty, urobiť videá, promo, sociálne siete, biznis plán, kampaň. Zišli sme sa tím siedmich (musím povedať, že naozaj šikovných) ľudí. Makali sme 2 dni, ale fakt že makali, a nová značka so všetkým všudy je na svete :). A tak vám teda predstavujem novú slovenskú značku KAMAJOKA, pri ktorej zrode som vlastne bola spolu s naším tímom. A keďže som mala možnosť aj vidieť kopec vecí na živo a aj ich otestovať na Vivien, tak som sa rozhodla dať to aj k sebe na blog.

Príbeh majiteľky Anky KAMAJOKA

„Šitie bolo a je moja láska, relax, závislosť, odpočinok, dobitie batérií – proste moje všetko.”

V tomto duchu sa nesie príbeh majiteľky Anky a značky detského oblečenia KAMAJOKA.

Jej cesta krajčírky začala už v šiestich rokoch ako zábava, no neskôr táto záľuba prerástla do lásky k šitiu pre jej najbližších, hlavne pre jej deti a napokon aj vnúčatá. 

Aj jej cesta začala šitím vo voľnom čase ako samouk. Najprv šila len oblečenie pre bábiky a sukne pre sestru. Postupom času sa začala šitiu venovať čoraz viac, až sa rozhodla ísť na strednú školu, ktorá bola zameraná na dámsku konfekciu. A tak sa jej záľuba stala prácou. 

Počas svojho života sa stretla s množstvom výziev. Jednou z nich bola aj výroba pre rakúsku firmu, ktorá sa zameriavala na ručné šitie tirolských krojov. Okrem toho si prešla cestou krajčírky v mnohých závodoch a podnikoch, ktorých výsledok sa odrazil na jej zdravotnom stave. Dostala sa do bodu, keď sa musela rozhodnúť, či zanechá svoje hobby alebo bude pokračovať. Vyhrala voľba splniť si malý sen – mať dielňu s vlastnou výrobou a neskôr aj obchodík/e-shop. 

Od roku 2003 sa venovala a venuje vlastnej značke. V ponuke je približne 13 základných produktov, ktoré sú však rozšírené o farbu alebo vzor a pod. Postupom času pribúdal sortiment aj spokojní zákazníci, ktorí boli zvyknutí na vysokú kvalitu. Ako čas pribúdal, rozhodla sa ísť s dobou, čo znamenalo založiť si sociálne siete, webovú stránku a zdieľať na nich svoj sortiment. 

Do budúcnosti by sa chcela zamerať na kolekcie, ktoré by boli hravé, pestré a zároveň vhodné pre deti, ako aj pre dospelých. V najbližších mesiacoch by chceli spustiť predaj rodinnej kolekcie, ktorá by bola zameraná na starých rodičov – vnúčatá a taktiež rodičov – deti. 

Ak by mohla jednou vetou opísať, čo miluje na šití, tak by to bolo: „Milujem ten výraz na tvárach zákazníkov, keď sa pozrú do zrkadla a páčia sa sami sebe.”

KAMAJOKA – to je hravosť ako KAtarína, jemnosť ako MAria, bláznivosť ako JOzef a kreativita ako KArolína – jej deti, ktoré sú inšpiráciou pre ňu samotnú a pre jej tvorbu.

Oblečenie šije hlavne pre jej najmilšie stvorenia – detičky, avšak na svoje si prídu aj dospeláci. Tepláčiky, mikiny, ako aj nátelníky a ostatné oblečenie šije výlučne len z látok, ktoré pochádzajú zo Slovenska a Česka. Látky majú známku kvality, na ktorú dohliada samotná majiteľka.

V ich tkaninách je cítiť hravosť, jemnosť a zároveň lásku majiteľky k šitiu pre svojich najbližších, preto je každý kúsok oblečenia prešitý hneď trikrát. Trojité prešívanie je zárukou kvality, odolnosti a pevnosti látok, aby sa deti mohli  bezstarostne šantiť.

Verím, že sa tejto novej značke bude dariť a že si nájde kopec svojich verných zákazníkov. 🙂 Držím jej silno palce.

Lucia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s