Louise & Misha

Je to pomerne dlhý čas, odkedy som sa na tento môj blog vôbec pozrela. Premýšľala som ako ďalej, či ho komplet vymažem a zruším, alebo budem pokračovať presne v tom, čo bol môj úplne pôvodný zámer založenia blogu. A to je: raz za čas vám predstaviť nejakú značku, ktorú sme objavili, obľúbili si, ktorá stojí za spomenutie a za pár nádherných fotiek. Týchto značiek sa mi pomerne dosť nakopilo a tak som sa rozhodla, že to postupne idem dávať von, pretože aj fotiek mám stále naozaj veľa a aj tých slov vám tu viem dať omnoho viac ako na sociálnych sieťach. Dnes vám predstavím francúzsku značku Louise&Misha, ktorú sme objavili v obchodíku Alice&Alice TU.

fontana_websize-5031

Značka Louise&Misha vás okúzli svojim bohémskym štýlom, prepracovanými detailami, nádhernými vzormi a látkami, neskutočnou kvalitou a v neposlednom rade úžasnou pohodlnosťou. Prevedie vás rôznymi kútmi sveta, ich kultúrou, či folklórom. Značka vznikla v roku 2012 dizajnérkou Marie Pidancet a Aurélie Remetter.

fontana_websize-5095

fontana_websize-5020

Všetko to začalo pred 10 rokmi cestovaním po Indii. Dievčatá sa zamilovali do tejto krajiny. Krajiny, kde je všetko neočakávané, emócie sú silné a život je intenzívnejší. Nič nie je ľahké, ale nič nie je nemožné. Bol to pre nich zdroj neustálej inšpirácie, nech boli kdekoľvek: roh ulice v Jaipure alebo Dillí, vôňa korenia na trhoch, či všade navôkol rôzne úsmevy detí … Aurelie a Marie sa rozhodli skombinovať ich inšpirácie a vytvoriť kolekciu oblečenia a doplnkov pre dievčatá a založiť značku Louise&Misha, ktorej názov vychádza z kombinácie mien ich milovaných babičiek. Dnes Aurelie pracuje už na niečom inom, realizuje nové sny, ale značka neustále rastie a vyvíja sa pod záštitou Marie. Kolekcie sú určené pre tri vekové skupiny: najmenšie dievčatá od 3 do 24 mesiacov, potom pre dievčatá od 3 do 14 rokov a od roku 2016 vznikajú aj kolekcie pre ženy. 

fontana_websize-5074

fontana_websize-5040

Ich projekt sa vyvinul veľmi rýchlo, najmä vďaka neoceniteľnej pomoci dlhoročných priateľov, ktorí spolupracujú po celej planéte: jeden z nich má na starosti online predaj z Čile (na Santiago), ďalší koordinuje výrobu v Číne (neďaleko Hongkongu), tretina sa stará o časť obchodných operácií v kancelárii v Austrálii (v Sydney) … Táto organizácia umožňuje vykonávať polovicu ich predaja mimo Francúzska.

fontana_websize-5078

fontana_websize-5142

Každá kolekcia je pozvánka na nové miesto. Marie veľa cestuje a oblečenie, ktoré navrhuje, je očividne inšpirované tým, čo objaví. Má veľkú vášeň pre miestne tradície, remeslá a folklór. Z jej pohľadu sú módne trendy často bezvýznamné. Keď začne pracovať na novej kolekcii, vždy chce rozprávať príbeh a jej cestu. Samozrejme je to veľmi osobné a intímne. Napríklad pred 2 rokmi bola v zime v Guadeloupe vo Francúzskom Karibiku. Keď sa vrátila do Francúzska, okamžite si uvedomila, že navrhne kolekciu “v Karibiku”, ktorú následne potom spustila na jar/leto. Obzvlášť ju fascinovala vegetácia, ovocie a svetlo ostrova! Túto kolekciu sme mohli vidieť minulé leto.

fontana_websize-5156

Všetky jedinečné ručné kúsky vyrábajú v Indii, Maroku, Francúzsku, Taliansku, či Číne. Každý kus musí byť vyrobený s láskou, úctou a vo vysokej kvalite. Partnerov vyberajú na základe ich zručností v ktorejkoľvek krajine alebo kontinente, aby si zaistili vysokú úroveň kvality a starostlivosti. Účasťou na miestnom rozvoji každej krajiny, v ktorej pracujú, sledujú pracovné podmienky a udržiavajú s nimi veľmi úzke vzťahy. Láskavosť je pre nich a pre značku zásadná: usmerňujú každé rozhodnutie, výber, akciu a následne každé stvorenie. V Číne spolupracujú s rôznymi výrobňami, z ktorých každá má inú špecializáciu, ako je hodváb a výšivka. V Indii pracujú s rodinnou spoločnosťou, ktorí sú odborníkmi na ručné práce a prácu s bavlnou. Pracovníci sú muži a ženy a každý z nich má svoju špecializáciu, od tvorby vzorov pri práci s výšivkami až po neuveriteľné potlače. V Maroku majú remeselníkov, ktorí prijímajú tento materiál a dávajú ho dokopy. Títo remeselníci pracujú z domu. To umožňuje ľuďom žijúcim v menších dedinách vykonávať svoju profesiu v blízkosti rodiny.

fontana_websize-5080

Ich plány sú spojené s kľúčovým problémom módneho priemyslu, ktoré musia riešiť vzhľadom na ich rast: snažiť sa vyrábať ekologickejšie. Momentálne to nie je ľahká cesta, najmä pre menšie spoločnosti, ako sú ony, ale je to niečo, na čom im veľmi záleží. Jedným z veľkých projektov, na ktorých sa snažia, je pracovať s ekologickejšími obalmi pri preprave a skladovaní. Ďalšou možnosťou je nájsť ekologickejší materiál, ako je organická bavlna, a integrovať ho ešte viac do kolekcií. Tiež chcú udržať myšlienku, že ich oblečenie je niečo, s čím môžu dievčatká rásť, a nie iba niečo, čo si možno nechať na jednu sezónu. A aj táto myšlienka je niečo, čo u mňa neskutočne vyhráva. Pretože oblečenie nie je lacné a veľmi by ma mrzelo, keby ho mali baby len na jednu sezónu. Kiarka má šaty vo veľkosti 10 rokov, ktoré nosila už minulý rok, keď mala 7, nosila ich tento rok a bude ešte aj budúci. Nebojte sa pri starších dievčatách kúpiť väčšiu veľkosť. Pri Vivi som išla do veľkosti 3 roky, aj keď ešte nemala ani 2. Rukávy viete vyhnúť, a nohavice tiež. Radšej nech to ponosí ozaj aspoň zo 2 roky. Čo ešte veľmi oceňujem je, že sú prekrásne do detailov prepracované, s úžasnými látkami, výšivkami, či krajkami. Zamilovala som si tú značku natoľko, že už aj ja vlastním pár ich kúskov a doplnkov, pretože ma veľmi baví tento bohémsky nadčasový štýl. Verím, že si aj vy nájdete z tejto značky nádherný kúsok pre vašu princeznú. Mňa teda veľmi očaril každý jeden, ktorý vlastníme.

fontana_websize-5085

fontana_websize-5137

fontana_websize-5166

Dievčatá vyniknú v každom jednom kúsku, aj Kiarkinej kamoške sme požičali šaty a bola z nich unesená, a samozrejme to v tých šatách dievčatá vo fontáne poriadne roztočili. Keď viem, čo sa za danou značkou skrýva, úplne inak sa na dané veci pozerám, a úplne inak sa o dané veci starám. S láskou, s obdivom. Keď budete mať jeden kúsok, poviem vám, že zaručene vám ten jeden stačiť nebude, a že budete vyberať nejaké bohémske šaty aj o rok :). Presne kvôli tomu, že každý rok vás toto oblečenie prenesie niekde do sveta, kam by ste sa aj vy raz chceli určite pozrieť. S istotou vám však hovorím, že toto oblečenie je na roky a bude sa dediť, a teším sa, že si aj tie nádherné Kiarkine šaty určite ešte užije aj Vivien :).

Krásne leto vám ešte prajeme.

L, K, V

Kiarkine šaty TU
Vivin overal TU
Tento článok nevznikol v rámci žiadnej spolupráce.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s