Moje “must have” pre Vivien

Veľa maminiek mi písalo ešte pred pôrodom, že či bude článok k zoznamu vecí pre bábätko. Ja som však potrebovala najprv zistiť, čo všetko naozaj potrebujeme a čo sa naozaj oplatí kúpiť. Po pár mesiacoch som zistila a otestovala produkty a zopár z nich vám teda dávam do tohto článku 😘.

SPÁNOK

Plienková zavinovačka

Na trhu je veľký výber, a tak kde a aký typ si vyberiete je na vás. My sme vybrali od Little Dutch na Minilove.sk s krásnym vzorom, ku ktorému môžete doladiť kopec ďalších doplnkov 😉. Prvé týždne si bábätko priam vyžaduje zabaliť napevno. A nám to veľmi pomohlo aj pri spánku. Používame ju ešte stále, ale len v noci. V lete ju využijeme ako letnú dečku 😃. Takže za nás odporúčam 👍. Kúpiť ju môžete TU.

Páperová zavinovačka

Túto zavinovačku sme dostali v rámci spolupráce a ja ju veľmi rada budem odporúčať, pretože sme s ňou naozaj veľmi spokojné. Vivien sa v nej spinká veľmi dobre a je jej v nej mäkkúčko a teplučko. Táto zavinovačka má vplyv na zdravý vývoj bábätka hlavne kvôli periu, ktoré mu vytvorí hniezdočko presne podľa jeho potrieb. Okrem toho poskytne bábätku v prvých mesiacoch pocit bezpečia so stabilnou teplotou, na aké bolo zvyknuté u maminky v brušku. Mimochodom stále môžete pri jej kúpe využiť 10% zľavu s kódom: fomF

Za nás tiež odporúčam, pretože ju využijete aj neskôr, kedy už nemusíte baliť rúčky. Kúpiť ju môžete TU.

Biely šum

Biely šum mi odporučila kamarátka a zároveň odborníčka a poradkyňa pre zdravý spánok bábätiek. Najprv sme vyskúšali šum z Youtube, kde ich nájdete neúrekom. A potom som objednala takúto hlavu macka, ktorú môžete pripevniť aj na vajíčko, či do kočíka. A na tomto si veru fičíme aj cez deň aj v noci. Macko sa sám stíši a vypne. Takže to aspoň nejde celú noc. Za nás odporúčam 👍. Cez deň Vivien kľudne spinká pri nás a my sa môžeme rozprávať, či pozerať telku. Ona je zafixovaná na šum a ostatné ju neruší. Na trhu sú rôzne druhy a aj cenovo omnoho drahšie, nám postačuje úplne v pohode tento. Kúpiť môžete TU.

Mojžišov kôš

Samozrejme sa jej najlepšie spí cez deň v kočíku vonku na prechádzke, ale tam sa nedá byť furt 😂. Takže som ju cez deň ukladala spinkať do Mojžišovho koša. Ale posledný mesiac mi veru v ňom spať nechce. V noci spinkáva v postieľke. Takže aktuálne veľmi kôš nevyužívame, možno neskôr, keď sa v ňom bude hrávať. Využívam ho však aspoň na fotenie 😃. Postačili by sme si zatiaľ aj bez neho, ale ak by predsa mal niekto záujem, lebo sa naň pýtate, kupovala som ho TU.

Nosič

Ten sme dokupovali nedávno, lebo sú proste dni, keď nič nepomôže len nosenie sa 🙈. A je to obrovská pomoc. Na trhu nájdete obrovské množstvo, my sme išli podľa odporúčaní a vybrali sme Ergo baby. Aktuálne som ho dosť využívala aj na von, pretože sme kočík mali v reklamácii. Za nás odporúčame 👍 a kúpiť ho môžete TU.

HRANIE

Hrazda

Dlho som špekulovala nad modernou drevenou hrazdičkou, ale nakoniec som skončila pri klasickej z dôvodu, že je tam aj podložka, kde môžete bábätko dať aj na bruško a môže hernú podložku skúmať. Takže u mňa vyhrala klasika, aj cenovo to vyhrala. Na trhu však nájdete veľmi krásne aj drevené hrazdičky, takže je na vás čo uprednostníte a koľko chcete do hrazdičky investovať. Malej sa páči, a pekne začala pozorovať zavesené hračky. Za nás teda odporúčame. Kúpite TU.

Lehátko

Pri Kiarke sme mali automatickú hojdačku, v ktorej nám nechcela vôbec byť, a tak som nad takouto hojdačkou vôbec nepremýšlala. Čo ma však zaujalo bolo lehátko Babybjorn, ktoré mi odporučila aj kamarátka. A to hlavne z dôvodu, že je ľahko prenosné a využiteľné aj na kŕmenie, hlavne keď niekam cestujete a nebudete tam mať detskú sedačku. A ja som ho chcela hlavne kvôli tomu kŕmeniu, pretože detskú stoličku som chcela už takú rovno na sedenie. Okrem toho ju v tomto lehátku môžeme tiež hojdať, a pomaly sa učí hojdať sa aj ona sama, kopkaním nožičiek. U nás má veru veľký úspech, využívame ho niekoľko krát denne, ba až by som povedala, že cez deň je v ňom takmer vkuse. Je jej v nej pohodlne a sleduje z nej všetko navôkol. A často už v nej aj zaspí 😃. Je ľahko zložiteľné a vozíme ho všade so sebou. Takže tiež odporúčame 👍. Kúpite napr. TU.

KOJENIE

Vankúš na kojenie

Keby ma neoslovila spoločnosť, ktorá vyrába takýto vankúš, tak by ma ani nenapadlo si také niečo zaobstarať. Pri Kiarke som mala ten taký obrovský vankúš, plnený guličkami a bol nemotorný, no a velikánsky, na kojenie som ho vôbec nepoužívala. Tak som si otestovala tento. Musela som si zvyknúť, ale teraz už bez neho nekojím takmer vôbec. Ja veľkosťne akurát, variabilný, voňavý po levandule a mäkkučký. Je to naozaj môj veľký pomocník pri kojení. Takže, ak ste nad niečím takým premýšľali, za mňa odporúčam My Benjamin Button. Kúpite ho TU.

Mňa ešte veľmi očaril na Kide Hojdavak. Ale keďže máme toho už celkom dosť, tak sme dlho zvažovali jeho kúpu. Nakoniec nám kamarátka požičala Hacku, ktorá funguje na tom istom princípe. A musím povedať, že je tiež super, bábätko v ňom uhojdáte do spánku 😃👍. Z nej fotky ešte zatiaľ nemám, lebo sme ju uspinkali vždy večer. A ešte ju nemáme tak dlho. Ale v ďalšom článku vám potom dám info 😉.

Viem, že máme toho asi mnoho, ale napísala som, aj čo z toho reálne využívame a kedy. Samozrejme každé bábätko je iné, a to čo platí na naše, nemusí platiť na to vaše. 🤷‍♀️

Zatiaľ toľko, krásny dník prajem.

Lucia

xxx

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s