Thermal Šírava Spa Resort

Tento rok sme letnú dovolenku ani neplánovali, ale chceli sme, aby si Kiarka leto užila a spoločne strávili časť prázdnin. Zahraničie u mňa už nepripadalo do úvahy, tak som hľadala niečo na Slovensku. Niečo, kde by sa Kiarka vyšantila, niečo čo by nebolo až tak finančne náročné a nebolo tam prehnane veľa ľudí. A našla som tento hotelík pri Zemplínskej Šírave, ktorý ponúkal pobyt pre rodiny s deťmi za zvýhodnenú cenu a deti do 13 rokov zadarmo, s celodenným vstupom do Thermal parku. Nebolo o čom, chceli sme to vidieť, otestovať.

Ja som na Zemplínskej Šírave nebola nikdy. A bola som teda na prvý pohľad okúzlená. Už len keď sme prichádzali autom, som mala pocit, že sme niekde pri mori. Avšak som bola rozčarovaná z toho, že prečo takéto niečo na Slovensku, ale aj v zahraničí nepropagujeme viac. Áno, zistila som. Pretože okrem tohto hotelíka a pár ďalších, tu v podstate nie je nič, resp. je tu všetko staré a neudržiavané. Je to tak obrovská škoda, že nie sme schopní tu vybudovať pláže, rekreačné stredisko, reštaurácie, detské ihriská,..no proste zatraktívniť toto úžasné prostredie. Nechápem. Mnoho ľudí mi rozprávalo ako sem chodili na dovolenky a že to tu bolo plno ľudí. Teraz to tu bolo poloprázdne. Za celý čas ako sme tam boli, sme videli plávať v šírave maximálne 6 ľudí. Ani sa teda nečudujem, lebo voda nebola najčistejšia. Prejdem však k nášmu ubytovaniu.

Hotel: už na prvý pohľad vidno, že hotel je nový (otvorený vraj od apríla 2018) a tie 4 hviezdičky mu právom patria. Je čistý, udržiavaný z vonku aj z vnútra, izby sú moderne zariadené, s klimatizáciou a pomerne veľké, aj keď samotný hotel až taký veľký nie je. Chladnička je naplnená 2 minerálkami, kofolou, džúsom a 2 vínkami a všetko to môžete vypiť. Je to bezplatné, s takýmto niečím som sa veru stretla prvý krát. My sme mali ubytovanie s polpenziou. Cez prázdniny sa raňajky aj večere podávali formou bufetových stolov v malinkej wake-up reštaurácii na druhom poschodí. Mimo prázdnin sa večere podávajú v hlavnej reštaurácii na prízemí v štvorchodovom menu. Výber jedál nie je veľký, ale nemali sme problém si vybrať. Vždy sa tam našlo niečo podľa našej chuti. Okrem toho personál bol veľmi ochotní a dokonca mi ponúkli, že ak tam nemám nič pre mňa, že mi navaria, čo budem chcieť.

(Fotky hotela som priebežne dávala na Instagram do stories, foťákom som ho nefotila, lebo to čo nájdete na internete, tak to platí 😉)

Na treťom poschodí je taký mini detský kútik s posedením a terasou. A na druhom poschodí malá kongreska, kde na požiadanie večer deťom pustili rozprávku.

Na izbe si každý nájde plážovú tašku s papučami, uterákom do thermal parku a županom. Trošku som bola sklamaná, že nemajú detské župany. Pri takomto pobyte by som to veru očakávala. A aj hotel bol plný rodín s deťmi.

Do thermal parku/wellness musíte prejsť vonkajškom cca 200 metrov. Takto v lete mi to neprekáža, ale v zime to musí byť obťažujúce pre hotelových hostí a obzvlášť, ak sa vyberiete na pobyt s deťmi.

Vodný svet: funguje už cca 4 roky, je čistý, udržiavaný, bazény vysávajú každý deň, takže naozaj na čistotu tu dbajú. Podlaha je dosť šmyklavá, aj keď ju každú polhodinku plavčíci zmetajú od vody. Ja som chodila v šlapkách, no Kiarku sme museli zakaždým upozorniť, aby nebežala, aj tak sa jej 2x šmyklo a padla. Aj napriek sezóne tu bol relatívne kľud a ľudí tak akurát. Po 18-tej hodine je zlacnené vstupné a vtedy tu môžete očakávať celkom nával výletníkov z okolitých chatiek a spoluobčanov so zlatými reťazami na krku. Sú celkom hluční, ale slušní a čistí. A keď porovnám ten “nával” s ostatnými aquaparkami, tak je to stále znesiteľné. Vstupné do vodného sveta pre neubytovaných hostí je tu predsa pomerne drahé.

Bazény: vo vnútri nájdete 4 bazény. Jeden teplejší-relaxačný, druhý (náš najobľúbenejší) do ktorého sa vstupuje ako do mora, a v ktorom každú hodinu bývajú 10 minút vlny, tretí, kde je šmýkalka a tiež “rieka” a štvrtý bazénik je pre najmenších. Okrem toho je vo vnútri ešte veľká šmýkalka, kde sa Kiarka, ale aj tatino teda riadne vyšantili. Vonku nájdete 4 bazény. 2 sú termálne a teda veľmi teplé, potom jeden teplejší-relaxačný a jeden akokeby plavecký, ale nie je v ňom až taká ľadová voda, skôr taká príjemná na osvieženie. Vonku aj vo vnútri nájdete naozaj dostatok lehátok, nestalo sa ani raz, žeby sme si nevedeli nájsť prázdne lehátko. Vonku nájdete aj dostatok slnečníkov a stánok s chladenými drinkami a zmrzlinami. Vo vnútri je reštaurácia-bistro, v ktorej naozaj výborne varia a jedlo aj na tanieri vyzerá skvele. Cenovo prijateľné, ale kvalitou sa to teda nedá porovnať s ostatnými aquaparkami. Tu za tú cenu naozaj dostanete kvalitné a výborné jedlo.

Wellness: je úplne úchvatné. Akonáhle zatvoríte dvere od bazénov, ste v raji plného pokoja a kľudu. Ja som okrem Kneippoveho kúpeľa a chodníka nemohla absolvovať nič, ale nabudúce si to veru nenechám ujsť. Už len tá relaxačná miestnosť s výhľadom na Šíravu bol pre mňa zážitok. Nejdem vám písať, čo všetko tu nájdete, lebo všetko si nájdete aj na ich stránke TU. A nabudúce veru vyskúšam všetko.

Keď som sa rozprávala s plavčíkom, tak mi hovoril, že pre nich (domácich) je tento vodný svet drahý, a že málokto si ho tu môže dovoliť. Z dôvodu, že som väčšinu preležala na lehátku a dozerala na Kiarku, tak som mala možnosť aj odsledovať, aké skupinky ľudí tam chodia. A veru boli tam aj rodiny, ktoré už na prvý pohľad nemali moc na vyhadzovanie, ale deťom dopriali celodenný výlet a šantenie sa v tomto vodnom svete. A bolo očividné, že také niečo ešte nezažili ani samotní rodičia, že sú tam prvý krát a strašne sa z toho tešia spolu s deťmi. A toto bol zážitok aj pre mňa, vidieť dospelých celý deň usmievavých a takto sa tešiacich. Pripomenulo mi to náš výlet v Disneylande pred 2 rokmi, kedy som sa z jeho návštevy tešila rovnako ako Kiarka a možno ešte aj viac 😂. (Článok TU)

Aj keď som sa tam promenádovala s už pomerne obrovským bruškom a pomerne veľkým “všetkým”, ľudia nezazerali, neobzerali si ma, mala som pocit, že tam to nikto nerieši. Lebo verte mi, v tomto štádiu som veru nemala obrovskú chuť sa producírovať sa v plavkách, ale čo mamky nespravia pre svoje deti, však?

A čo okrem toho vodného sveta a wellness tam máte možnosť ešte robiť a vidieť? Samotné tipy na výlety nájdete aj na hotelovej izbe v brožúre, ale keďže sa mi v tom teple veľmi nechcelo chodiť, tak sme mali len prechádzky pri Šírave a dostali sme tip na omrknutie terasy s nádherným výhľadom v Hoteli Eurobus. A veru bola to nádhera. Okrem toho v tomto čase bolo aj vystavené Pieskové kráľovstvo pri Hoteli Glamour, kde majú pieskovú pláž. Takže to sme išli obzrieť tiež a zvyšok času sme trávili vo vodnom svete 😉.

 

A ako hodnotím náš výlet celkovo? Musím povedať, že sa nám veľmi páčilo, a ak spravia znova nejakú akciu na pobyt s deťmi, tak by sme si výlet o rok zopakovali.

Lucia

xxx

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s