Pohoda

Pôvodne som k tomuto článok neplánovala, ale je pomerne toho dosť, čo vám chcem k Pohode povedať , pretože padlo veľa otázok 😉. Bola moja druhá. Ja som veľmi nebola festivalový tip, ale každý tento tak ospevoval, že som si to proste chcela odžiť. Bola som na pár menších festivaloch kedysi dávno a potom raz na tomto. Predtým som si ani nevedela predstaviť ísť na takýto festival s deťmi a úprimne, považovala som takýchto rodičov za bláznov 😂. Ha. 😂. Teraz patrím medzi tých bláznov 🤣. Po mojej prvej skúsenosti som zistila, že tento festival je fakt naozaj kids a family friendly. Okrem teda rôznych programov a koncertov, tu nájdete jednu celú časť festivalu venovanú rodinám s deťmi plnú atrakcií, hracích kútov, prebaľovacích stanov, oddychových zón s tuli vakmi. Táto časť sa volá Family zone. A v nej sme veru strávili veľkú časť našej Pohody.

Ale vrátim sa teda k základným informáciám, pretože pár maminiek mi za to písalo. Ubytovanie máte možnosť v stanoch pri tejto Family zóne, a táto časť Pohody je tá tichšia. Alebo prísť na karavane, po prípade sa ubytovať niekde neďaleko alebo priamo v Trenčíne v nejakom penzióniku a dochádzať denne na aute, po prípade taxíkom. My máme tú výhodu, že máme v Trenčíne rodinu a teda sme toto nemuseli riešiť, lebo sme mali kde prespať.

Parkovanie pre rodiny s malými deťmi (do 6 rokov) alebo ak ste tehotná, je v tomto prípade fakt luxus. Pretože si stačí kúpiť najlacnejšie parkovanie (P3 – 15 Eur) a pri vchádzaní sa preukážete buď tehotenskou knižkou alebo zdravotnými preukazmi detí a automaticky vám dajú parkovanie v P0, čo je hneď pri vstupnej bráne na Pohodu (najbližšie možné parkovanie). Neverili by ste, aké je to parkovisko veľké a ako ďaleko je parkovanie P3 (ja to mám odskúšané z predminulého roka) 😂. Dajú sa samozrejme kúpiť parkovania aj bližšie ako v P3, ale tie sú poväčšine hneď vypredané 🙈. Ale ako píšem, v týchto prípadoch sa vám drahšie parkovanie neoplatí kupovať. A cena parkovného je na celý festival.

Registrácia detí je nevyhnutná a naozaj opodstatnená. Každé dieťa dostane náramok so svojím menom a telefónnym číslom na rodiča. Kiarka sa nám ani raz nestratila, mali sme dohodnuté pravidlá, ktoré dodržiavala. Pri menších detičkách je to samozrejme zložitejšie a zatúlať sa môžu raz-dva 😉.

Strava je aj vyslovene festivalová a street food-ová, ale nájdete tu aj vegánske stánky, čerstvé ovocie, sladké ako palacinky, či parené buchty (na nich sme fičali). Pre malinké detičky odporúčam stravu si doniesť 😉. Vodu kúpite takmer v každom stánku, ale aj cisterny s pitnou vodou sú na každom kroku. Ak si budete kupovať nejaký drink, tak zaplatíte zálohu za plastový pohár 2 Eura, ktorý vám pri každej kúpe nápoja vymenia za čistý a na konci dňa alebo na konci festivalu ho jednoducho vrátite a zálohu dostanete späť. Pripravte sa však na prehnané ceny, predajcovia tam majú nájom vysoký, a tak sa to odzrkadľuje na cene jedla.

Hygiena a toalety. Sprchy tam nájdete tiež, v doobedných hodinách si však vystojíte frontu, a toalety sú v určitých úsekoch v podobe TOI TOI, v podvečerných hodinách sú na ne tiež fronty. Na takéto toalety si musí človek zvyknúť, teda ak sa dá na to zvyknúť 😂. Ale na tých pár dní, sa to dá vydržať.

Počasie sa tam dôsledne sleduje. V prípade nejakých búrok alebo silného vetra, to včas ohlasujú na pódiách. Netreba však zabudnúť nabaliť pršiplášte, gumáky, teplejšie oblečenie, prikrývky hlavy na ochranu pred slniečkom.

Program. Každý si tam nájde to svoje. Keď však idete s deťmi, verte, že to bude skôr o tých deťoch 😉. Ale dá sa to v pohode zvládnuť, treba sa tak jednoducho nastaviť, že vás nebude mrzieť, ak náhodou zmeškáte nejakú svoju obľúbenú kapelu, lebo.. 😂 Ale všetko je to individuálne a závisí aj od veku detí a samozrejme počte detí 😊.

My sme tam ani nešli s konkrétnym cieľom niečo vidieť, išli sme si to užiť ako rodina a aj keď sme sa viac prispôsobovali Kiarke, tak nám to vôbec nevadilo 😊. Kiarka si to tam fakt užila a vtedy sme boli spokojní aj my 😉. A myslím, že má fakt z toho zážitok, ktorý sa jej vryl do pamäti.

Áno, Pohoda s deťmi, nie je až taká pohoda, aká by bola bez nich 😉. Ale máme spoločné zážitky, spoločne strávené chvíle, je to niečo, čo dieťa nezažije len tak niekde v detskom kútiku. Je to iné aj ako na dovolenke. Ale je to hlavne o nastavení samého rodiča. Každý má na to svoj pohľad, svoj názor a je to úplne pochopiteľné 😉. Niekto si to tam s deťmi nevie vôbec predstaviť a radšej si to užije nerušene s partiou, chápem👍. Ale niekto si to proste chce užiť aj s deťmi, a myslím, že na tom nie je nič zlé 😊. Kľudne by sme išli aj o rok 🤣. Takže patríme medzi tých “Pohoďáckych” rodičov 😀.

A čo vy? Išli by ste na festival s deťmi? 😉

Vaša Lucka s rodinou

 

Kiarkin outfit 1 a 2: tričko s medveďmi  ŠIMIDO TU, vestička SMALL RAGS (od Little Hipster), kraťasy MANGO, klobúk NORDIC LABEL TU, slnečné okuliare NEXT, tenisky NOVESTA KIDS TU, ružová mikinka/tričko ŠIMIDO TU, ruksak od Little Hipster TU, tričko ZARA, sukňa RESERVED, tenisky TINY COTTONS

Maminka outfit 1 a 2: biely top second-handu, riflové kraťasy NEXT, šatka Lindex od blogerky Michala Grešková, tenisky NOVESTA TU, klobúk z Pohody, slnečné okuliare Lindex, ružová sukňa VILA zo ZOOT TU, riflová bunda ONLY zo ZOOT TU

 

Photo by me, daddy & Kiara

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s