Time for tea

Nepijem kávu už 3 roky. Nieže by mi nechutila, práveže chutila, a veľmi, ale nerobila mi dobre na žalúdok. A tak som sa jej vzdala z minúty na minútu. Proste som sa rozhodla, že už si ten môj žalúdok dosť vytrpel zmenami po pôrode, a nebudem ho trápiť ešte viac. Nechýbala mi ani jeden deň a nechýba mi dodnes. Ale tá vôňa…. Tak tá je podľa mňa návyková 😂. Hlavne čerstvo otvorenej praženej kávy. Vždy si ju vychutnávam, keď si kolegovci robia kávu v office a otvárajú nový balík.

Manžel pije doma kávu len cez víkendy, ak sme doma. Takže u nás žiadny presso stroj nenájdete a určite vás na kávu k nám nepozvem 😂. Jedine, ak si vystačíte s nesscou. Ale za to čajov máme požehnane. Zahlcujú mi 2 poličky v linke 🙈. Zase nie som náročná.. Mám aj sypané čaje, ale vystačia mi pokojne aj sáčkové 😉. To by som vám len chcela vysvetliť tie moje šálkové fotky. Som proste ‘čajová’ 🤣.

A najlepšie si čaj vychutnávam z krásnej šálky. A takých srdcoviek mám niekoľko. Niektoré ste mali možnosť už vidieť a mnoho vám ešte ukážem. Vrátim sa však ešte kúsok späť, lebo už zas odbáčam od toho, čo som vám chcela napísať.

Patrím k skupine matkám, ktorým sa po pôrode doslova prevrátil žalúdok. Pred pôrodom som bežne pila kravské mlieko a jedla čo som chcela, nikdy žiadna reakcia. Po pôrode nastala tak obrovská zmena, že som sa 2 roky trápila a hľadala a zisťovala spôsobom pokus-omyl, čo vlastne môžem, čo môžem len trošku a čo musím úplne vyradiť z jedálnička. Áno sú na to aj testy a (pre mňa) dosť nechutné vyšetrenia, to som však zavrhovala a nechala som to na až na poslednom mieste. Ale viete, predtým som o tom vôbec ani nepočula, že sa takéto niečo vôbec môže novopečenej mamičke stať. Takže som ani netušila, čo to vlastne so mnou je. Až tými mojimi pokusmi-omylmi som zistila, že mám intoleranciu na laktózu a že mi nesedí ani lepok. Čo sa týka toho lepku, tak to raz za čas zhreším, lebo povedzme si úprimne, že v reštauráciách (aspoň u nás v Bystrici) ešte nemajú menu pre takýchto alergikov a na šalátoch ja teda neviem fungovať každý deň 🙈. Ale doma pečieme a varíme vyslovene zo surovín vhodných pre mňa. Bála som sa toho, ale musím povedať, že nám chutí ešte viac. A hlavne je už aj naozaj veľký výber potravín a tiež kopec receptov, či v kuchárskych knihách alebo na nete.

Teraz už o týchto (nazvem to) “prevratoch žalúdka” po pôrode počujem z rôznych strán. Prejavy však môžu byť aj opačné, ak ste alergikmi, tak po pôrode sa to môže zmeniť 😉. Sú aj také prípady. Alebo sa hovorieva, že druhý pôrod môže dopomôcť k návratu. Pri mne by to znamenalo k tomu ‘lepšiemu’? Asi by som už ten môj jedálniček ani nemenila, zase úprimne: jem teraz zdravšie 😉. Počuli ste už o týchto “prevratoch žalúdka” po pôrode? Alebo ste nebodaj v tej skupinke so mnou?

Dnes je to bez Kiarky, ale za to s našou Lovely, ktorá je so mnou už 10 rokov. Je to rasa british blue (britská modrá) a aj napriek tomu koľko má rokov, vie sa teda ešte riadne šantiť. Až mám pocit, že ani nestarne. My ju voláme aj “Bosorka”, lebo je riadne prešpekulovaná a dosť toho povyvádzala 🙈. Je to však z nás tá najväčšia “vegeťáčka”.

Vaša Lucka a (tentokrát) Lovely…

xxx

Outfit? (to sa tak ani nedá nazvať 😂) Čo mám na sebe: košela Ralph Lauren (zo sekáča za 3 Eura 😉), ponožky (darček), okuliare na PC a TV Izipizi od Sii Brands – veľmi skvelý doplnok 🤓, v robote ma volajú “pani učiteľka” 😂, ale naozaj je aj funkčný. Do roboty ich síce občas zabudnem 🙈, lebo ich používam večer doma. Ale dávam si pripomienku 😉. Ak bude treba, tak neskôr aj menšia recenzia môže byť. 😘

Photo by me and daddy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s