Dilemma

Dnes to bude tak trochu osobný článok. Sme traja, to viete. Nie, prírastok nečakáme 😀. Takto je nám úžasne. Kiarka má ešte staršiu sestru (manželova dcéra z prvého manželstva), ktorá chodí k nám pravidelno-nepravidelne. Ale to neriešim (už).

Bývame síce v dvojizbovom byte, ale je naozaj dosť veľký. Veľmi nám vyhovuje, hlavne polohou. Chceli sme riešiť aj dom, už sme mali aj plán domu, ale rozmysleli sme si to. Jednoducho sme si tento bytík zamilovali a zvykli si na to, že to máme všade blízko. Áno, spohodlneli sme 😂. A nielen v tomto. Aj bábätko sme chceli ešte jedno. Kiarka bola veľmi náročné miminko a tak sme to odkladali a zas sme spohodlneli 🙈. Teraz je už takmer samostatná jednotka a tu nastáva naša obrovská dilema, ktorú riešime už 2 roky. Áno, tak dlho 🤔. Za 1. Či sa vzdáme tohto nášho pohodlného života. Možno pre niekoho sebecké. Áno. Ale je to náš život, v ktorom máme kopec plánov do budúcnosti a kopec snov, ktoré by sme si chceli splniť.

Kiarka túži mať maličkú sestričku, dosť sme sa o tom s ňou rozprávali, vie, čo by to znamenalo, že by sa musela podeliť s ňou o izbičku, o hračky a vlastne o všetko. Aj o nás. Aj napriek tomu by to chcela.

Aktuálne vnímam v mojom okolí obrovský babyboom, ale aj v tom virtuálnom svete. A my s manželom spisujeme pre a proti. Nie, doslova 😉. Ale rozprávame sa o tom denne. Uvažujeme, čo všetko by to znamenalo, čo a ako by sme museli urobiť, ako zmeniť byt a či sa do toho ešte púšťať. Nikdy som nemala v sebe jasné, koľko detí by som túžila mať. A musím uznať, že fakt veľmi obdivujem všetky maminky, ktoré majú viac ako jedno dieťa. Ako to všetko zvládajú? Zvládneme to aj my? Úprimne, mám z toho strach, ešte väčší, ako keď sme sa rozhodovali pre Kiarku (moje prvé, vytúžené). Asi to moc riešim, asi veľmi špekulujem. A mám pocit, že som asi jediná na svete, ktorá to tak dopodrobna analyzuje 🙈. Ale to som proste ja. Sú to životné rozhodnutia. Ale viem, že akokoľvek sa rozhodneme, vždy to bude to správne rozhodnutie, pretože to tak budeme chcieť. Ale musím priznať, že toto je zatiaľ to najdlhšie rozhodovanie ever.

Mať dieťa je predsa záväzok na celý život. A každá predsa chceme pre to svoje dieťa len to najlepšie. A za 2. mám aj jednoducho strach, že keď budú dve, tak či ich o niečo neukrátim, či im dokážem dať rovnaký podiel lásky, či budem ku každému rovnako spravodlivá a rovnako štedrá. Vychovávali sme aj manželovu prvú dcéru, ale mám pocit, že som jej dávala dokonca viac ako Kiarke. A pritom to nie je ani moja dcéra. Za posledné roky sa toho však veľmi zmenilo a ja som mala dokonca výčitky, že ako som to mohla dopustiť a že Kiarka bola vlastne v niektorých veciach ukrátená. Ako som to mohla dopustiť? Hovorím si, že to mohlo byť spôsobené tým, že nie je moja dcéra, a teda som jej chcela dopriať minimálne toľko ako Kiarke, aby nemala pocit, že Kiarku pred ňou zvýhodňujem. Asi ma za to ukameňujete, ale možno matky/manželky s nevlastným dieťaťom ma pochopia. Jednoducho som k nej nemohla byť ani rovnako prísna, ale naopak lásky som sa jej snažila dávať rovnako. Ale ak by sme sa rozhodli pre ďalšie miminko. Dokážem dať obom deťom rovnako? Možno takýto článok nepatrí na blog, neviem. Mňa len strašne zaujíma, či každá z vás tak veľmi analyzuje takéto životné rozhodnutia ako ja? Alebo to máte v sebe jasné od začiatku, koľko detí by ste chceli mať a s istotou viete, že im dokážete dať obom rovnako, a tým pádom nepotrebujete rozsiahlodlhé úvahy? 😊

Ďakujem za akýkoľvek názor 😚.

Vaša Lucka s Kiarkou

xxx

Kiarka: šaty Tiny Cottons z Alice&Alice, sveter Mayoral, pančušky H&M, topánky ZARA, štucne (ručná práca) kupované na jarmoku, čiapka H&M

Maminka: rolák Mango, šaty Autograph, topánky Mango, štucne (ručná práca) kupované na jarmoku, čiapka H&M, šál už nepamätám (mám ho strašne dlho)

 

Photo by me and daddy

2 myšlienky na “Dilemma

  1. Lucka, ako moja neboha starka povedala: “jedno dieťa je pre strach” Ked sa nad tym zamyslis tak pochopis 😉 Ja ako zena a matka som vzdy tuzila mat dve deti, az teraz mam pocit, ze som vnutorne naplnena. Len to neodkladaj, lebo budes mat nakoniec ako ja svojim sposobom dve deti, ale kazde bude “jedinacik” 😊 drzim palce v to spravne rozhodnutie.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s