Christmas time

Milujem Vianoce! Vždy som ich milovala! Už ako dieťa, aj ako puberťáčka, aj keď som bola sama, aj vo dvojici, a teraz? S Kiarkou ich milujem ešte viac! 😀 Stromček musel byť vždy, aj výzdoba, aj napečené koláčiky, a samozrejme Vianočné rozprávky. Naozaj, aj keď som bola sama 😂. To všetko proste k tomu patrí. A samozrejme za to vďačím mamine, pretože ona si to čaro Vianoc vychutnáva ešte stále 😍. A presne to chcem odovzdať aj Kiarke, aby si ich vždy pamätala ako čarovné a také ich robila potom svojim deťom.

A ako to prebieha u nás? Ten čas, kedy manžela požiadam, aby mi z povale zniesol krabice s výzdobami. A ten pocit, keď ich po roku znova rozbaľujem 🤗. Teším sa s Kiarkou ako malé dieťa 😂. Pri Vianočnej výzdobe milujem červenú spojenú so zelenou, to sú farby Vianoc. Posledné roky som si však obľúbila na stromčeku bielu so zlatou a tej sa neviem zbaviť už tretí rok. Preto u nás nájdete výzdoby pri dverách a kadetade po byte ladené do červena. Ale ozdobený stromček a stôl je bielo-zlatý. Každý rok si hovorím, že už to zmením. Ale každý rok, keď vytiahnem tie ozdoby, tak sa ich neviem nabažiť. Pre mňa sú tak krásne, že mi je ľúto ich mať schované a teda skončím opäť pri tom istom 🙈. Ale vždy sa uteším aspoň tým, že predsa, aj tak každý rok je to iné, lebo vždy tým ozdobám nájdem iné miesto. 😉 Či v byte, alebo na stromčeku. Ale má to istú výhodu 😉. Ozdoby už nekupujem, alebo len naozaj minimálne, keď nájdem nejaký zaujímavý kúsok. Kupujete ozdoby každý rok? Alebo používate prevažne tiež každý rok tie isté?

Okrem toho zbožňujem Vianočné rozprávky. V tomto období u nás idú na dračku, nie len v telke, ale aj v knihách 📚 😂. A čo sa týka pečenia Vianočných koláčikov, tak to je kapitola sama o sebe 😂.

Je to niekoľkodňový proces, kedy obzerám koláčiky v kuchárskych knihách a vyberám tie vyvolené 😄. Následne si ich pooznačujem, zapíšem a spíšem zoznam, čo všetko k nim potrebujem. Rozplánujem kedy-ktorý ideme spolu s Kiarkou piecť a tatinovi dám zoznam na nákup 😉.

Rozplánovanie je nesmierne dôležité, lebo pečenie s Kiarkou nám trvá dvakrát dlhšie a je potom aj oveľa väčší bordel 😂. Ale za to je to nesmierna zábava a tieto spoločné chvíle milujem. A je až neuveriteľné ako v takýchto momentoch dokáže byť dieťa trpezlivé, vydržať tak dlho pri jednej aktivite a hrať sa s kúskom cesta (zvyšku), kým ja všetko upratujem a umývam. 👍

Cez víkend si pečenie koláčikov užívali baby (sesternice) spoločne u babiny. Nás pečenie doma ešte len čaká a tento rok som vybrala pár koláčikov z môjho tohtoročného objavu – kuchárskej knihy Príbehy z kuchyne 2 😉. Máte obľúbené Vianočné koláčiky, ktoré pečiete každý rok? Ja mám aj také, ale rada mením a pár som ich vybrala práve z tejto knihy. A preto som sa rozhodla, že jednu z vás obdarujem práve touto knižkou, nech si to Vianočné pečenie osviežite nejakým novým koláčikom 🤗. A to nie je všetko. K pečeniu patrí aj tá správna hudba – Vianočná 🎄. U nás momentálne fičí Miro Jaroš s jeho Vianočnými pesníčkami a preto obdarujeme tiež jednu z vás, ktorá dostane práve toto CD 😉. A keďže k tomuto času vianočnému patria ešte aj rozprávky, tak do tretice jedna z vás vyhrá Knihu Mira Jaroša – Tešíme sa na Ježiška (rozprávky pre celú rodinu)😉.

Súťaž bude prebiehať na Instagrame a na Facebooku. Bude vypísaná pod touto fotkou a začne od zajtra rána.

Podmienky súťáže: 

1. byť našim sledovateľom na instagrame (Follow) alebo na Facebooku

2. Označiť kamošku/maminku (pod fotku spojenú so súťažou na Instagrame alebo na Facebooku), ktorá by mala tiež záujem zúčastniť sa súťaže 😉

3. Koniec súťaže v nedeľu 17.12.2017 o 17-tej hodine. 

4. Súťaž je pre SR a ČR.

5. Skoro som zabudla 🙈. Dať like na túto foto.

A večer 17.12. bude zlosovanie 3 z vás:

1. Kniha Príbehy z kuchyne 2,

2. CD Miro Jaroš – Tešíme sa na Ježiška,

3. Kniha Miro Jaroš – Tešíme sa na Ježiška.

Prajeme veľa šťastia.
Vaša Lucka s Kiarkou…

xxx

 

Photo by me

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s