Trip in Prague

Musím uznať, že nie nadarmo sa Praha považuje medzi jedno z najkrajších miest v Európe. Boli sme v nej mnohokrát a vždy sa tam aj radi vraciame a budeme vracať. Ak ste ešte nikdy nenavštívili Prahu, tak tam určite najprv choďte bez detí. Praha je naozaj krásna! Je tam toho toľko čo vidieť. Máte zaručené rozsiahle celodňové prechádzky aj na niekoľko dní. Zistíte, kde, čo a ako, nájdete si obľúbené reštaurácie, kaviarne, vyskúšate metro a urobíte si prieskum, čo by ste mohli navštíviť s deťmi. A ak sa predsa rozhodnete cestovať aj prvý krát s dieťaťom, tak si to rozplánujte tak, aby väčsia časť dňa bola prispôsobená programu dieťaťa (samozrejme závisí aj od veku dieťaťa 😉). Tým, že sme už Prahu mali pochodenú, sme program chystali a prispôsobili hlavne Kiarke. Mala z toho výletu omnoho väčší zážitok, akokeby mala s nami pochodiť všetky chrámy, veže, námestia atď. Napríklad jeden celý deň sme venovali len ZOO, o nej som písala v predchádzajúcom článku TU. Neďaleko ZOO je botanická záhrada, ktorá je vraj tiež krásna, tú si však nechávame na iné ročné obdobie.

DSC_8754_1

DSC_8748_1

Keď sa pôjdete prejsť centrom mesta, aby ste videli aj nejaké pamiatky, tak sa určite zastavte v hračkárstve Hamleys (trojposchodové 😮). Je hneď vedľa obchodného centra Černá Růže. Pripravte sa, že v ňom strávite určite minimálne 2 hodinky 😂. Je tam kopec možností hrania sa, skúmania, či fotenia sa. Vo vnútri je dokonca veľký kolotoč a šúchačka, motýlí dom, zrkadlový labyrint, ale aj kaviareň 😉. Je to doslova raj pre deti, ale aj pre mňa 🤣. Ak je niekto dušou dieťaťom, tak sa do tohto čarovného hračkárstva zamiluje, ako ja s Kiarkou 😍. A tá kaviareň bola stvorená pre tatina 😂. Za kolotoč, labyrint a motýlí dom sa platí, ale za tu jednu návštevu sa to oplatí.

DSC_8768_1

 Odporúčanie: návštívte ho počas pracovného dňa. My sme tam boli v piatok okolo obeda a bolo to poloprázdne. Keď sme boli v sobotu poobede, tak tam bolo toľko ľudí, že sa tam človek ledva hýbal.

DSC_8766_1

 

Práve vtedy, keď sme tam boli, tak tam pobehovali Elfky a bradatý strýco Elf sedel na kresle pri stromčeku. Elfky sa prihovárali deťom a rozdávali im listy, na ktoré mohli napísať svoje želania Ježiškovi. Tie potom deti išli ukázať strýcovi Elfovi, ktorý zhodnotil, či to dokáže zariadiť a podaroval im jednu jazdu na kolotoči pre celú rodinu. 🤗

DSC_8771_1

Keďže sme v Hamleys boli neplánovane dva krát, tak Kiarka si už strýca Elfa stihla veľmi obľúbiť a na rozlúčku mu dokonca dala pusinku na líčko. A samozrejme verí, že je naozajstný! 😍

DSC_8857_1

V centre Prahy je aj Múzeum čokolády plné čokoládových dobrotiek, kde vám ukážu aj, ako sa vyrábajú cukríky. Ešte je tam aj Muzeum Lega, ktoré sme však nestihli navštíviť, snáď nabudúce. V uličkách smerom na Karlov most je mnoho malých obchodíkov plných hračkami alebo soškami vyložených výkladov. Stáli sme pri každom 😂. Takže v spojení s prechádzkou a obdivovaním výkladov si obzriete aj časť centra 😉.

Je však pravdepodobné, že aj to čo si naplánujete, tak s deťmi všetko nestihnete. Mnohokrát býva nečakaná zmena plánu (cikať, papať, bolia nôžky,..) 😂. Ale veď aj tak ide o pohodu a strávenie času s rodinou a užívaním si spoločných chvíľ. A koniec koncov Praha nie je až tak ďaleko 😉. Programu pre deti je tam dosť, stačí trošku posurfovať na nete. My sme si ho prispôsobili hlavne podľa počasia a tomu, čo sme chceli aktuálne vidieť.

DSC_8790_1

DSC_8800_1

Čo sa týka ubytovania, toho nájdete habadej, či už na zľavomate alebo cez booking, či airbnb. Vždy si však pozrite lokáciu, ako ďaleko je to do centra a či máte poblíž metro 😉. My sme mali na 2 noci Hotel Brixen, ktorý je 10 minút pešo od Václaváku a potom 2 noci Hotel Clarion Congress, ktorý je spojený s obchodným centrom, v ktorom hneď vchádzate aj do metra. Z Hotelu Brixen sme to mali síce naskok všade, ale je to maličký hotelík s naozaj malinkými izbami, vhodný skôr pre mladých ľudí. Hotel Clarion je presný opak, je to obrovský hotel s veľkými izbami a pohodlím, so vstupom do bazéna, wellnes aj posilky 😊. Takže vždy závisí od vašich preferencií. Ak máte ešte nejaké otázky, rada vám na ne odpoviem. 😘

Z potuliek Pražskými uličkami…

Vaša Lucka a Kiarka

xxx

 

Photo by me and daddy

 

Jedna myšlienka na “Trip in Prague

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s