ZOO Prague

V Prahe sme boli s manželom mnohokrát, ale nikdy nie s Kiarkou. Vždy sme chodili v tomto období iba s manželom (alebo s partiou) a užívali si prechádzky zababušení, ruka v ruke jesennou až zimnou Prahou. Nasávali naším pomalým a nikde ponáhľajúcim sa tempom, (pre nás) ten dych berúci rýchly život, ktorý u nás v našej Bystrici nie je ani zďaleka. Aj keď niekedy taký pocit máme. Po každej návšteve sa však utvrdíme, že si žijeme pokojným a naozaj pomalým životom v malinkom mestečku 😂. A tento rok sme sa rozhodli, že Kiarku zoberieme so sebou.

DSC_8435_1

DSC_8436_1

DSC_8441_1

Samozrejme je vtedy potrebné urobiť program vyhovujúci hlavne jej. Keďže my sme v Prahe pochodili toho už celkom dosť, tak nám to tentokrát tak aj vyhovovalo. A ja dušou dieťaťa som sa na to aj tešila ešte asi viac ako inokedy 😂.

DSC_8454_1

Prvé čo sme chceli určite navštíviť bola pražská ZOO, o ktorej sme počuli toho mnoho, a len v tom najlepšom. Takže plán na jeden celý deň bol jasný, dôležité bolo, aby nám aspoň ako tak vyšlo aj počasie. A aj keď bol plánovaný v tento deň v mojej weather appke dážď (tak ako bol aj večer v nášho príchodu, kedy ste nás mohli vidieť v insta stories s dáždnikmi), tak mojimi myšlienkami som ho odoháňala a verila, že nám to proste konečne vyjde. A naozaj vyšlo. 🤗 Nebolo slniečko, ale nebol ani dážď. Pre nás ideálne počasie, chlad a sychravo nás proste neodradí.

DSC_8462_1

DSC_8475_1

DSC_8483_1

Autobusom sme sa odviezli až priamo pred vchod ZOO. Hneď za vchodom máte možnosť si kúpiť mapku v automate (určite odporúčam, bez nej by sme boli stratení 🙈). A niekoľko hodinová prechádzka bola zaručená. Ako som spomínala na insta, boli sme už v ZOO v Bratislave, v Bojniciach, v Košiciach a aj v Budapešti. Budapešť u nás viedla do tohto dňa. Po tomto dni musím povedať, že to prekonala Praha. Úprimne, ja osobne som bola unesená z toho ako to majú perfektne vybudované. Máte pocit, že tie zvieratká nie sú ani v klietke, ale majú svoj voľný výbeh v tom svojom vybudovanom svete, ktorý je naozaj do detailov prepracovaný. Klietky len minimálne. Ten terén je fakt tak poupravovaný, aby im zvieratká neušli, neublížili návštevníkom, ale aby ani nemali pocit, že sú niekde zavreté v klietke. A najväčší zážitok bol asi z ľadových medveďov. Vidieť ich takto zblízka. A ešte keď sme videli ako si to jeden doslova užíval plávaním vo vode…tá spokojnosť. 😍.

 

DSC_8454_1

DSC_8510_1

DSC_8687_1

DSC_8615_1

DSC_8657_1Vidieť tam máte možnosť naozaj toho dosť a zážitok je to nie len pre deti 😉. Dokonca je tam aj lanovka. Niekoľko pavilónov tiež pefektne roztrúsených po celej ZOO. Ja osobne som bola unesená z tých terénov/areálov pre tie zvieratká. Vybudované tak, aby im čo najviac vyhovovali, fakt do detailov, a to je u mňa obrovské plus tejto ZOO. Nebudem vám do detailov opisovať čo a kde, ale dávam vám tu fotky a možno “chrobáka do hlavy” na návštevu tohto miesta😉.

DSC_8532_1

DSC_8540_1

DSC_8549_1

DSC_8541_1

DSC_8545_1

DSC_8689_1

 

DSC_8668_1

Prechádzka touto ZOO trvala cca 5-6 hodín, s obednou prestávkou v jednej z reštaurácií. A to by sme určite v ZOO strávili ešte dlhšie, ale vzhľadom na zimné obdobie, zatvárali o 16-tej hodine. Nám to však stačilo, Kiarka bola zrelá do postele a mala som pocit, že nám cestou aj zaspí. A možno by aj zaspala. Avšak…ako pamiatku na túto ZOO si zakúpila pamätnú medailu s potlačou ľadového medveďa, lebo to bol proste miláčik 😁. Celý čas sa s ňou v ZOO hrala, držala v ruke alebo dala do vrecka (bez zipsu). Každú chvíľu sa uisťovala, že ju má. Pár krát sme sa aj my uisťovali, či ju nestratila. Vždy všetko v poriadku. A keď sme už čakali na zastávke na autobus, znova som sa chcela pre istotu uistiť. Kiarka v presvedčení, že medaila je v niektorom z vreciek, začala v nich hľadať, ale medaila nikde 😣. Ach ten plač aký spustila, mi bolo naozaj ľuto, ale žiaľ už sme nevedeli ani zakúpiť ďaľšiu, lebo ZOO bola už zavretá. A tak aj v autobuse, keď si na to spomenula, tak si povzlykala a s veľkou sebaľútosťou o tom rozprávala. Na konečnej sme vystúpili a prišiel k nám jeden starší pán a opýtal sa česky Kiarky, či stratila medailu. Tá ešte so zaslzenými očami prikývla. Ten pán vytiahol medailu, svoju, ktorú zrejme nosil dlho ako talizman, lebo v nej mal aj urobenú dierku na nosenie ako prívesok, a daroval jej ju. Kiarka najprv pozerala doslova s vypleštenými očami na neho, až napokon z nej vyliezlo “thank you”. Ujo sa usmial, pohladkal ju a odišiel. Zostali sme naozaj v nemom úžase a neverili sme, čo sa práve udialo. Takéto nádherné gesto sa nedeje už často a Kiarke sa to stalo asi po prvý krát. Niekoľko krát sa nás opýtala, či jej to naozaj podaroval a potom to zhodnotila. Toho pána museli vychovať naozaj skvele jeho rodičia! 😀 No nie je to úžasné, ten detský rozumček? 🤗 A prečo mu odpovedala po anglicky? Pretože nevedela, či jej bude pán rozumieť po slovensky 😂. Áno, tento príbeh som vám vyrozprávala aj na insta, ale je proste úžasný a patrí k zážitku zo ZOO Prahy. Pár odporúčaní na ďalšiu ZOO sme už dostali. Ktorá ZOO je pre vás tá naj? 😊 Veľmi radi sa necháme inšpirovať. A ak by vás čokoľvek zaujímalo, tak sa kľudne pýtajte 😉.

DSC_8658_1

DSC_8698_1

DSC_8686_1

DSC_8733_1

DSC_8562_1

Vaša Lucka s Kiarkou…

xxx

 

Outfity: 

Kiarka: bunda NEXT, menžestrové nohavice NEXT, nákrčník H&M, čiapka z detského butiku, zimné gumáky ENFANT TU

Mamina: kabát MANGO, nohavice Buena Vista, rolák GAP, klobúk z talianskeho butiku, šál SINSAY, štucne z Radvanského jarmoku, kožené čižmy Poľsko

Tatino: kabát MANGO MEN, rifle MANGO MEN, rolákový sveter GAP, topánky Levis


Bližsie informácie o ZOO Praha TU

 

 

Photo by me and daddy

Jedna myšlienka na “ZOO Prague

  1. Spätné upozornenie: Trip in Prague | Kiara

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s