(Im)perfect kid

Tento svet sociálnych sietí zobrazuje vo väčšine len dokonalé fotky, dokonalé deti, dokonalé matky, dokonalý look. Ale zase úprimne, každá z nás si predsa takéto fotky rada pozrie a olajkuje 😀. Ja sa tiež snažím vyberať len tie fotky, ktoré sa mi páčia a verte mi, tých hrozných je oveľa viac 😂. Ale nebudem vám predsa vešať fotky, kde Kiarka strúha rôzne grimasy (čo je poslednou dobou jej záľuba) 🙈. Alebo ako žviaka žuvačku – by ste sa nasmiali aké rôzne výrazy tváre z toho vzniknú 😂. Okrem toho, ani Kiarka nemá vždy náladu na fotenie. A nie vždy je vysmiata. Má svoje nedokonalé chvíľky, ale ktoré dieťa ich nemá, alebo lepšie povedané, kto z nás ich nemá.

Veľmi rada sa zdúva, mrnčí za somarinky, a mala aj riadne obdobie vzdoru a hádzania sa o zem (našťastie vždy len doma) 😂🙈. By som sa riadne hanbila, keby mi tak vystrájala niekde v obchode alebo vonku. Toto obdobie máme hádam už za sebou, teraz to rieši len plačom, o zem hádzať sa už nepotrebuje 😂. Je bordelárka, ale to som bola aj ja 🙈. Takmer nikdy (aj keď výstižnejšie je to bez toho “takmer”) neposlúchne na prvý krát a je strašne tvrdohlavá. A to som vám ešte nepovedala, že keď bola malinká, tak plakala asi vkuse a za všetko 😲🙈. Ale za to bola a stále je neuveriteľná v prejave lásky, náklonnosti a vie sa v tomto doslova rozdať. Rozdáva nám pusinky, objatia (snáď asi 100x za deň) a kopec ďaľších prejavov lásky. Je nebojácna, nemá problém s cudzími ľuďmi (pokiaľ ich poznáme my). Môže niekoho vidieť aj prvý krát v živote, a keď vidí, že ten človek nám je blízky alebo ho pozná z nášho rozprávania, tak pri prvom stretnutí príde a objíme ho. Ľudia sú z toho potom celkom vykoľajení 🤣, a nechápu to, že aj keď ich nikdy predtým nevidela, že sa nebojí, ale naopak ešte ich objíme. Jej pozdrav jednoducho nie je podanie rúk (to jej nič nehovorí), je to objatie. Každé ráno sa privíta s pani učiteľkami v škôlke objatím a poobede zas, keď sa s nimi lúči (už si na to zvykli 😀). S kamarátkami sa víta a lúči objatiami, s celou rodinou, našimi kamarátmi, či známymi. Toto je proste jej spôsob. Neviem z kadiaľ to má, lebo ani my sa nezdravíme s každým objatiami 😂. Ale toto je proste jej prejav čistej, úprimnej náklonnosti a lásky.

Takže áno, nie je síce dokonalá, ale pre mňa je, a som neuveriteľne pyšná, že som jej mamina a že ona je moja dcéra. A som pyšná na to, že SOM proste MAMA. A každá z nás verím, že je pyšná na to svoje dieťa a že aj keď nie je dokonalé, tak pre tú svoju matku/otca dokonalé je a vždy bude (aj keď práve počarbe stenu, rozbije vázu alebo sa hodí o zem s revom niekde v obchode 😂).

Kiarka sa mi už nenechá odfotiť, keď plače. Ale keď bola menšia, tak mojej sestre sa podarilo zachytiť jej priebeh plaču 😂. Tie fotky zobrazujú presne to, aký plač dokáže spustiť aj dnes pre maličkosť 🙈.

Z môjho nočného zamyslenia…

Vaša Lucka a Kiarka….

xxx

Outfit: čiapka NORDIC LABEL TU, šál MANGO, koženková bunda ZARA, rifle GAP, tenisky NEXT

Photo by me and my sister

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s