Wild park Poing

Tento park sa nachádza neďaleko Mníchova pri mestečku Poing. Cez navigačku bez problémov nájdete 😉.  A keďže my sme boli z tohto parku naozaj “unesení”, tak by som to rada s vami zdieľala a ukázala vám aj viac fotiek. 😊

Ak sa ho rozhodnete navštíviť, tak určite odporúčame prísť hneď z rána, podarí sa vám zaparkovať hneď pri vchode a zvieratká vás budú túžobne čakať, že im dáte papať.

Ak ste navštívili niekedy Kontaktnú ZOO pri Liptovskom Mikuláši, tak je to niečo podobné, akurát omnoho väčšie a umiestnené priamo v lese. Pri vchode máte možnosť kúpiť si buď priamo ovocie a zeleninu vo vrecúšku alebo z automatov granulky (balík 0,50 €- potrebné mať 50 centovky). Na odporúčanie kamošky sme nakúpili zopár balíkov granuliek. Nakúpte si aspoň zo 5-6 balíkov 😂. Ono sa dajú kúpiť potom aj kde-tu v parku, ale môže sa stať, že tam budú vypredané (ako sa stalo nám). Ak chcete zvieratká kŕmiť vo veľkom, tak odporúčam nakúpiť si viac 😉. Je to naozaj zážitok a hlavne pre tie deti, keď im srnky papajú priamo z ručičiek 😍.

Poobede sa môže stať, že budú zvieratká už prepapané a budú leňošiť a to samozrejme nebude ten správny zážitok 😉. Väčšina zvieratiek je za ohradou a kŕmite ich z tadiaľ, ale srnky a kozičky, ktoré neublížia sa voľne pobybujú po lese. A hneď z rána túžobne čakajú návštevníkov 😀. Ak si zoberiete so sebou nejakú mrkvičku a jabĺčko, tak nimi môžete zas nakŕmiť koníky (jeden dokonca vie nôžkou poprosiť 😂). V chladné dni park obehnete tak za 2-3 hodky. Ale v teplejších a pekných dňoch si viem predstaviť, že sa tam dá stráviť aj celý deň, spolu aj s piknikovaním a vyhraním sa detí na detskom ihrisku (ktoré je tam fakt veľké). Pri ňom je aj malý bufet, s kopou vonkajších stolov a lavičiek na rodinný piknik.

V určitých hodinách tam robia aj show s dravými vtákmi. My sme ju nezastihli, zrejme kvôli mimoriadne chladnému počasiu. Nájdete tam aj veľkých medveďov, tie sme tiež zmeškali, pretože sa niekam zakutrali do brlohov 😂. Ale inak tam vraj sú.

Pávy sa tam pohybujú medzi ľuďmi a sú nebojácne. Zvieratká máte možnosť vidieť naozaj z blízka, aj keď sú za plotom. Park je v tomto naozaj skvele upravený a ohrady/ploty sa dajú prejsť z takmer každej strany, dokonca sa mi to zdá byť lepšie upravené ako v niektorých ZOO, kde sa zvieratká poskrývali tak, že sme ich vôbec nevideli. Tu sa nám to stalo len pri medveďoch, ale v tomto ročnom období to je myslím pochopiteľné.

Keďže sme mali veľmi chladný deň a aj mokro, pretože deň predtým pršalo, tak som Kiarkin outfit vôbec neriešila. Dôležité bolo, aby mala Kiarka nohy v teple a aby jej nepremokla obuv, v tomto nám výborne poslúžili zimné gumáčiky Enfant od Little Hipster Shop. (Nájdete ich TU) A to sme ich prevzali na pošte pri odchode do Nemecka a ani som netušila, že ich hneď takto parádne pokrstíme ešte pred zimou 😁. Samozrejme mali úspech, výborne a pohodlne sa jej v nich chodilo, nožičky boli v teple a v suchu.

Takže ak budete mať cestu alebo si jednoducho urobíte výlet do Bavorska, tak sa choďte prejsť do tohto parku 😉. Je to zážitok!

Viac info o parku nájdete TU.

Vaša Lucka s Kiarkou…

xxx

Photo by me

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s