Legoland

Takže sme si aj tento rok plnili sny-detské. Môj dávny a Kiarkin aktuálny. Bolo to skôr neplánovane, vzhľadom na to, že sme sa dosť finančne zapotili pri novej kuchyni, tak sme pôvodne neplánovali žiadnu dovolenku v zahraničí. Ale toto mi pripadalo celkom až tak finančne nenáročné a aj manželovi sa tento nápad pozdával. Tak som sa pustila do plánovania cca 2 mesiace pred odchodom. Našla som ubytovanie cez Booking, a to som hneď zarezervovala kvôli tomu, že sa to dalo aj bezplatne zrušiť deň pred príchodom. Mesiac pred som kúpila lístky online priamo cez ich stránku TU. Najvýhodnejšie vychádzali pri kúpe na presný dátum príchodu a tiež pri kúpe rodinného lístka pre 5 osôb. A keďže sme tento výlet plánovali aj s kamoškou a jej dcérkou, tak nebolo o čom špekulovať. Lístok na osobu a na 1 deň vyšiel 30,50 Eur. Nie je to málo, ale ja som sa z toho tešila, pretože lístky pre nás troch na 2 dni vyšli menej ako na 1 deň v Disneylande 😂. Vo vstupnom máte vlastne zadarmo všetky atrakcie. Okrem lístkov si môžete hneď zakúpiť aj parkovanie, ktoré stojí 6 Eur na deň. Bolo to veľmi pohodlné, hlavne pri odchode z Legolandu, keď ste už unavení, nemusíte už riešiť parkovné, len vytiahnete vytlačený papier s kódom, ktorý pri rampe priložíte. Toto naozaj veľmi ocenil môj manžel 😁.

Hotel bol nenáročný, čistý, malý a s veľmi príjemným personálom 6 km od Legolandu. Pripadol mi ako malý rodinný penziónik. Izby sú tiež malinké, ale na to prespatie úplne stačia. Dorazili sme podvečer, a ja som ich požiadala, či by nevedeli na ráno pripraviť nejaký malý koláčik so sviečkou pre moju dcérku, pretože na druhý deň mala tie narodeniny. Boli veľmi ochotní a na raňajky ju nečakal koláč, ale menšia torta s 5-timy sviečkami. Až som ja zostala v nemom úžase 😊. A Kiarka bola samozrejme unesená. A keď som si žiadala účet za tortu, tak povedali, že to je darček od nich pre Kiarku. No a to ma fakt veľmi milo prekvapili.

No ale teraz k tomu Legolandu. Napriek chladnejšiemu počasiu a predpovedi dažďa, bolo celkom plné parkovisko a plno čakajúcich ľudí pri vchode, ale pri online ticket turniketoch nestál nik, takže sme bez čakania mohli pohodlne vojsť. No a to už začali baby ííkať a skákať od radosti, keď to všetko videli 😂. Nevedeli kam skôr. Aj napriek prehánkam sme si tento celý deň užili do sýta až takmer do záverečnej. Prešli sme si všetky atrakcie, popozerali naozaj všetko z Lega, a je tam toho naozaj požehnane, a samozrejme sme nakúpili. A druhý deň sme si prechádzali iba atrakcie, ktoré sa nám páčili najviac, aj pár krát za sebou 😂.

No a či odporúčame? Určite! Užili sme si to naozaj všetci. Bála som sa, či bude môcť ísť Kiarka na niektoré atrakcie, ale keďže je dosť vysoká, tak mohla ísť takmer na všetky.🎡 Na horských dráhach 🎢 jej stačilo mať výšku nad 110 cm. Nemohla ísť iba na 2, ktoré boli nad 120 cm. Ale to sme neboli nikto, lebo sme nenabrali odvahu 😂. Aj napriek tomu je tam toho požehnane 😉. Mala som obavu, či tie horské dráhy nebudú na ňu moc, ale tá si to tak užívala, až som musela ísť s ňou na ne ešte niekoľko krát. 🤣

Uvažovali ste niekedy o návšteve Legolandu? A máte radi takýto typ zábavy s deťmi? Budem sa tešiť na vaše odpovede 😊.

Vaša Lucka s Kiarkou…

xxx

 

Photo by me

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s