Reading a fairy tales

Ja ako dieťa som milovala čítanie rozprávok. 📖 Dokonca do dnes mám v pamäti knihy, ktoré sa mi zaryli do srdca. A preto sa ich snažím vyhľadať v antikvariátoch. A keď sa mi nejaká podarí nájsť, až ma tak zahreje pri srdci a neviem sa dočkať toho, kedy ju začnem čítať Kiarke 😍.

Snažíme sa čítať Kiarke rozprávky každý deň už zhruba 2-3 roky.  Bolo to veru náročné dostať ju do toho, aby sa započúvala a nebola myšlienkami inde. Ale podarilo sa a Kiarka sa na večerné čítanie nesmierne teší. Je to chvíľa, keď už je okupkaná, umytá, prezlečená v pyžame a nachystaná spinkať. (U nás cca 20:00 hod.)

Ja milujem tú chvíľu, je taká voňavá, čistá, intímna, detská a plná lásky. ❤ A tak sme si na to zvykli, že jednoducho bez čítania rozprávky to už nejde. Je to náš každodenný rituál. Knihu teda balíme aj kdekoľvek cestujeme. Pri čítaní sa striedame s manželom.

A aké knihy čítame? 📚 Lúskame takmer všetky, ktoré sme kúpili, Kiarka dostala, alebo sme vybrali v antikvariáte. A stále nám pribúdajú 🙈. Je potrebné však odhadnúť aj, či je daná kniha už vhodná pre dieťa alebo ešte počkať, kým na danú knihu dozrie. Máme aj také knihy a čakáme, kedy ich bude vedieť Kiarka spracovať, zatiaľ točíme knihy, ktoré sme už čítali. Ale máme ich veru hodne. Takže tak často ich až netočíme 😂.

Samotný výber knihy je však dôležitý. Ak si však neviete rady a neviete vybrať vhodnú knihu podľa veku, prikladám link na inšpiráciu TU.

Samozrejme sme si prešli aj takmer všetkými Disney-ovkami 😉. A Kiarka si ešte po prečítaní rozprávky veľmi rada listuje a pozerá obrázky. Takže máme dohodu, že jej ešte na 10 minút necháme svetlo, aby si mohla listovať v knihe.

Čítate aj vy denne deťom rozprávky? Alebo len raz za čas? A aké knihy? Radi sa necháme inšpirovať 😉. A prečo je dôležité čítať deťom rozprávky sa dozviete TU.

Vaša Lucka s Kiarkou…

xxx

Outfit: nočná košieľka Amiki Children TU, čelenka a náramok moja výroba

P.S. Kiarkine modrinky na nôžkach nemajú chybu-ako keby som seba videla 😂.

Photo by me

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s