“Free” time

Ja ako dieťa som mala stále nejaké “krúžky” (ber to ako vyplnenie voľného času, napr. športom, tancom, ľudová škola umenia,…), najprv basketbal, folklórny súbor, dramatický krúžok, hranie na flautu a neskôr hádzaná, pri ktorej som zostala až do dospelosti. Takže v podstate môj voľný čas som trávila v škole, na ihrisku a v posilňovni. Môj manžel to mal obdobne, akurát ten sa venoval len futbalu ⚽🏃, ktorý sa stal na dlhý čas aj jeho profesiou, a dokonca aj teraz, keď už to nie je to, čo ho živí, stále sa mu venuje 😊. Nám s manželom to veru nevadilo, byť takýmto spôsobom zaneprázdnení už v detstve, ba naopak. Dalo nám to mnoho do života a nemali sme čas na somariny. A preto sme sa rozhodli, že takto budeme viesť aj našu dcéru. A teda, že jej voľný čas vyplníme “krúžkami”. Hmmm..ono sa to zdalo jednoduché na pohľad, ale už druhý rok takto fičíme a veru nevieme sa dočkať prázdnin, kedy krúžky odpadnú 😂🙈. A budeme sa psychicky pripravovať na ďalší školský rok 😁.

A aby ste si to teda vedeli predstaviť, Kiarka má 3 “krúžky” v škôlke (angličtinu 2x do týždňa, folklórny súbor a fonematický krúžok) a 3 “krúžky” po škôlke (plávanie, atletiku 2x do týždňa, angličtinu 2x do týždňa). Každý jeden deň vyplnený, ja s manželom len beháme s ňou po krúžkoch 🏃🙈.

Kiarka si na takýto režim zvykla v pohode. Ak jej náhodou niečo odpadne, tak je dokonca nešťastná, že má voľno, a my sa potajomky s manželom tešíme, že to voľno máme 😆. Akože ja by som ju chcela dať ešte na gymnastiku a tenis 🙈, ale to by muselo byť pracovných dní minimálne sedem a to chvalabohu nie je 😂.

Názory na “krúžky” sú rôzne. Niektoré maminky sú názoru, že je to pre dieťa zaťažujúce a dieťa si nechajú užívať detstvo na pieskovisku a v parku, a iné zase, že to detstvo a omnoho viac si užijú na “krúžkoch”. Ja určite patrím medzi tú druhú skupinu. Veľmi rada spomínam na časy z detstva v “krúžkoch”, nadobúdanie nových kamarátstiev, ktoré mám dodnes, prvé pocity zodpovednosti a samostatnosti, veľa cestovania, spoznávania, kopec srandy a zážitkov a mnoho-mnoho iného. (Okrem toho sme ľahšie prešli pubertou 😂).

A tak sme sa teda s manželom rozhodli, že už v tomto útlom veku chceme v dcére budovať športového ducha a naučiť ju, že voľný čas sa dá vyplniť takýmto spôsobom a v podstate urobiť jej na to návyk. To, aký šport si nakoniec vyberie, necháme na ňu. Momentálne by chcela byť basketbalistka 🏀 😊. Zatiaľ sme zvolili tú všeobecnú prípravu, ktorou je atletika a je vedená hravou formou ☺.
A ako je to u vás? Aký je váš názor na “krúžky”? A čomu sa venujú vaše deti? Vaše názory si rada prečítam 😉.

Vaša Lucka s Kiarkou…

xxx

Outfit: šaty GAP TU, riflová bunda GAP, sandále GAP TU, kožená kabelka ZARA TU, slnečné okuliare IZIPIZI TU

Photo by me

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s