Disneyland Park

Na výlet do Paríža sme išli začiatkom augusta, takže s predpokladom vysokých teplôt a s kufrom plných šatočiek a sukničiek. Avšak počas nášho výletu sme mali také chladné počasie, že sme všetky dni chodili len v rifliach a aj na vrchu sme museli mať väčšinou dlhý rukáv. A tohto veru bolo v kufri len po jednom kuse, aj to len “pre istotu”. Nevadí :).
Prišiel vysnívaný deň. Kiarka ani netušila, čo všetko ju v tento deň čaká. Vedela len, že ideme do mestečka, kde bývajú princezné.
Bránou do Disneylandu sme vošli do Disney Village. Pod bránou prechádzajú všetci návštevníci cez scanner ako aj batožina/kabelky, čo ma potešilo kvôli bezpečnosti. Ako prvé nás prekvapilo, aké je to všetko obrovské a nádherne všetko prepracované. V Disney Village sú známe reštaurácie, neuveriteľne veľa obchodov a brány do parkov. Sú tam 2 parky a to Disneyland Park a Disney Studio Park. Lístky som zakúpila deň predtým na recepcii v hoteli a tak sme sa nezdržiavali v dlhom rade na lístky do Disneyland Parku. Rozhodli sme sa pre tento, pretože je tam viac atrakcií vhodných aj pre Kiarku. No a za bránou sme sa cítili fakt ako Alenky v krajine zázrakov. Úsmev od ucha k uchu a fakt sme nevedeli, kde všade pozerať. Od rána od desiatej (vtedy otvárajú park) do večera do desiatej sme mali stále čo robiť. Malá sa ani raz nesťažovala, žeby ju boleli nôžky :). Ani sa nečudujem, keď bola toľkými vecami rozptylovaná celý deň. A nachodili sme veru toho dosť. Najväčší zážitok nielen pre malú bola promenáda parkom, ktorá býva každý deň. Cez hlavnú ulicu prechádzajú všetky disneyovské postavičky na obrovských vozoch, tancujúce a spievajúce. Ďalším veľkým zážitkom bolo vystúpenie Frozen, kde ste si mali možnosť zaspievať spolu so všetkými, pesničky z tejto rozprávky anglicky alebo francúzsky. Každý večer býva ešte ohňostroj, ktorý vraj býva úžasný a stojí za to. My sme ho už však nestihli, Kiarka na obed nespala a už to bolo na ňu dosť a nielen na ňu, ale aj na ostatných.

Večer malá zaspávala pritúlená k svojim novým hračkám a s presvedčením, že tento deň strávila v rozprávke. A ja s vedomím, že som si splnila svoj detský sen a verím, že tento sen by bol v neskoršom veku aj Kiarkin a tak som ho splnila v predstihu. Pre mňa bol však najkrajší zážitok vidieť nekonečnú detskú radosť  a iskričky v očiach počas celého dňa. A či sa ešte vrátime? Určite :). A už sa nevieme dočkať.

O parku by som toho napísala ešte mnoho, ale komu by sa to chcelo toľko čítať :). Prikladám teda aspoň zopár fotočiek.

Z rozprávkového mestečka vaša Lucka s Kiarkou.

2 myšlienky na “Disneyland Park

  1. Spätné upozornenie: Summer day | Kiara
  2. Spätné upozornenie: Thermal Šírava Spa Resort | Kiara

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s