Dreaming about Disneyland

Ako dieťa som snívala navštíviť rozprávkové mesto Disneyland a povedala som si, že raz keď budem mať dieťa, tak si tento sen splním a zároveň poteším tým svoje dieťatko. A tak sme si toto leto túto túžbu splnili :). Tento rok sme neplánovali žiadnu prímorskú dovolenku, tak sme sa rozhodli, že si urobíme párdňový výlet do Paríža. Kiarka mala toto leto 4 rôčky, Disney postavičky poznala a tak bolo potrebné už len všetko zorganizovať a zabezpečiť. Sadla som ako ináč za notebook a hľadala letenky, ubytovanie, vstupenky do Disneylandu, cestovanie a všetko potrebné. Po pár dňoch surfovania, hľadania a prepočtoch sme si kúpili spiatočné letenky cez Ryanair, s odletom z Bratislavy do Beauvais (menšie letisko pri Paríži). A ubytovanie cez booking.com, kde som nám zarezervovala Explorers Hotel at Disneyland® Paris. Na poslednú noc som zabezpečila hotel v mestečku Beauvais nedaľeko letiska, Ibis Beauvais Aéroport Hotel, pretože sme leteli naspäť skoro ráno a nechcela som Kiarku stresovať príliš skorým vstávaním. Vstupenky do Disneylandu som zabezpečila priamo s hotelom. Letenky sme vychytali fakt za super ceny, najdrahšia bola asi batožina (priplatili sme si jeden 15 kg kufor). Brali sme so sebou ešte kamarátkinho 12-ročného syna, pretože veľmi túžil vidieť Paríž. No a už sme nedočkavo čakali len na dátum odchodu.

A deň “D” prišiel :). Let bol rýchly, ako aj cesta autobusom priamo z letiska Beauvais do Paríža. Jednosmerný lístok autobusom stál 17 Eur pre dospleých, ako aj pre deti od 4 rokov. Pre Kiarku mi nechceli predať lístok, vysvetlili mi, aby som vodičovi povedala, že má 3,5 roka. A keďže Kiarka mala 4 roky len 1 týždeň, tak som súhlasila, prekvapilo ma však, že s tým iniciatívne prišli predávajúci pri priehradke. A to som netušila, že sa s takýmto prístupom budem stretávať po celý výlet :). Autobus nás vysadil pri stanici metra Porte Maillot, kde nám bez problémov ochotne poradili v metre ako sa dostaneme do Disneylandu a pomohli nám aj s lístkami. Tu nám tiež lístok pre Kiarku nekupovali. Deti do 4 rokov totiž cestujú zadarmo. Dali nám mapku metra, ukázali, kde sme, kde máme vystúpiť  ( Linkou 1 na stanicu Nation) a prestúpiť na vlak (RER A). Vlakom sme išli až do Disneylandu, kde sme mali hotel. (Tento vlak má 2 rôzne smery-na to treba dať pozor, do Disneylandu treba ísť na smer Marne la Vallee). Je to konečná stanica pri Disneylande, keď vystúpite môžete nahliadať priamo na Disney parky a Disney Village. Z autobusovej zástavky chodia autobusy priamo do okolitých hotelov. Do toho nášho chodil zadarmo každú chvíľu, a bolo to asi 7 minút cesty. Na hoteli prebehol check-in veľmi rýchlo, personál bol veľmi ochotný a celý hotel bol v duchu “kids friendly”. Izby sú pomerne malé, ale nám úplne stačila. Kiarka s tatinom sa stihla ísť ešte trošku vyblázniť do bazéna. A potom si bol tatino dať ešte pivko do hotelovej reštaurácie, avšak po zistení sumy 8 Eur za jedno pivko, ostal pri prvom a zároveň poslednom :). Po celodennom cestovaní sme všetci zaspali skoro, aj s vedomím, že na druhý deň nás čaká Disneyland :). Ale o tom čoskoro v ďalšom článku :).

Keďže som ešte v tom čase nemala môj terajší fotoaparát, tak som fotografovala mobilom. Prikladám teda aj zopár snímok :). Nemyslite si, že hotel bol prázdny, práve naopak, najlepšie to bolo vidieť na raňajkách, koľko hostí je v ňom a bolo naozaj dosť. Ja som si však druhý deň privstala už pred šiestou a vtedy som si porobila fotky.

Vaša Lucka s Kiarkou, plniace si sny.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s