Gap – part 2

GAP a ich zvláštne číslovanie veľkostí :). Na toto som musela prísť ako a čo malej sedí a takto nám to sedelo:

Veľkosti Baby:

0-3 mesiace – na 0-2 mesiace (56)

3-6 mesiacov – na 2-5 mesiacov (62/68)

6-12 mesiacov – na 5-9 mesiacov (74)

12-18 mesiacov – na 9-12 mesiacov (80)

18-24 mesiacov – na 12-18 mesiacov (86)

Veľkosti Toddler:

2T – na 18-24 mesiacov (92)

3T – na 2 max. do 3 rokov (98)

4T – na 3 max. do 4 rokov (104)

5T – na 4 max. do 5 rokov (110)

Veľkosti Girls/Boys, tu je potrebné sa orientovať podľa výšky:

XS (4-5) – reálne tak  na 116

Zatiaľ sme prišli po tieto veľkosti s Kiarkou a teda baby a toddler veľkosti sú menšie ako by mali byť. Pri nevlastnej dcére máme odskúšané už aj tie väčšie veľkosti (S, M, L,…). Tieto dievčenské oblečenia sú naopak väčšie ako reálne píšu. Takže tu určite odporúča orientovať sa hlavne podľa výšky. V sprievodcovi veľkosťami máte zobrazenú pri týchto veľkostiach aj vyšku od-do. Pri pár oblečení to malej nesedelo veľkostne ani z tých menších vecí, napr. pri 3T, nám to tak vydržalo do 2,5 roka, ale pri tom iné oblečenie v pohode až do 3 rokov. Zimné bundy som vždy kupovala väčšie, ale pritom jesenno-zimné kabáty nám niektoré vydržali až na 2 zimy.

Číslovanie pri topánočkach je po väčšine v anglických veľkostiach. Stalo sa mi už, že namiesto označenia UK pri jedných balerínach bolo US, čiže americké veľkosti. Na toto pozor, nie je to preklep, ale sú to reálne americké veľkosti a tie sú tiež iné ako anglické. Keď si odkliknete nejaké topánočky, tak pod veľkosťami máte sprievodcu veľkosťami – Size guide. Tam sú po väčšine odkryté veľkosti Baby. V pravo kliknete na znamienko minus (“-“) a tieto veľkosti sa vám skryjú. Môžete si odkryť veľkosti pre Toddler kliknutím vpravo na znamienko plus (“+”). Takto funguje aj tabuľka pri oblečení, v hornej časti si vyberiete o aké dieťa ide, nižšie druh oblečenia a potom sa už preklikávate “pluskami”. Niekde sú aj rozmery v centimetroch alebo v palcoch (inches), uistite sa kliknutím na centimetre, či sa vám zobrazujú rozmery v centimetroch. Pár topánočiek máme z GAPu a sedia tie veľkosti s našimi európskymi. Akurát balerínky sú trošku menšie, tie odporúčam kupovať väčšie. Na topánkach sú písané americké veľkosti.

Pri pánskych a dámskych veciach sú veci o trošku väčšie ako zvyčajne, tak isto aj pri topánkach. Manželovi som tu kupovala zimnú bundu a je s ňou veľmi spokojný, tak isto aj s mikinou. Ja mám pár sukní (prvá mi bola veľká, pri ostatných som sa už podľa toho zariadila), tiež mám tepláky, mikiny, topánky a najnovšie som si objednala šaty, tie sú ešte na ceste :). Treba sa určite orientovať podľa rozmerov, načo ja veľmi nie som. Radšej objednám, odskúšam a podľa toho sa do budúcna zariadim. Ak sa vám však stane, že vám alebo vášmu dieťaťu niečo nesadne, máte možnosť to vrátiť.

A v tomto musím GAP veľmi pochváliť, ako jeden z mála umožňuje vrátiť tovar na ich náklady. Vy musíte len tovar vrátiť nepoškodený a zbalený v pôvodnom obale (ich logom označený sáčok, v ktorom je zabalená každá jedna vec) do 30 dní od dátumu objednávky. Tovar zbalíte buď do bublinkavej obálky alebo do krabice. Je potrebné priložiť aj kompletnú faktúru a označiť tovar, ktorý vraciate a zakrúžkovať dôvod. Na ich stránke sa prihlásite, prejdete do svojich objednávok (Orders & Returns), kliknete na Returns, tam vám v angličtine píšu kompletný postup, v bode 5 kliknete na link a vyplníte potrebné údaje. (Rada: Na spodku od vás žiada vypísať Reference 1 a Reference 2, nie je potrebné vypĺňať, overovala som si to priamo v GAPe.) Vytlačte si štítky, každú stranu na 1 papier. Tým, že sa to posiela naspäť do skladu v Nemecku a teda sa jedná o nemeckú DHL, vytlačí vám štítok pre nemeckú DHL, ale aj pre Slovenskú poštu. Štítok pre našu poštu nalepíte na balík a podáte na ktorejkoľvek pošte s tým, že na pošte vám nalepia na balík ešte takú priesvitnú obálku, kde vložia ten štítok pre nemeckú DHL. Ak by nevedeli, že to majú spraviť, tak im poraďte ;). Ja som zatiaľ posielala len raz naspäť balík a stalo sa mi, že sa im to moje SK doručovacie číslo zobrazovalo už ako podané. Pani bola zlatá, vypísala to v ich systéme a pridelila nové SK doručovacie číslo. Môže sa stať, ale nemusí, ak áno, tak nech urobia to isté. O pár dní mi písali z GAPu, že sa im vrátil tovar v poriadku a že mi posielajú späť peniaze.

A ako je to s doručovaním?  Pri nákupe nad 50 Eur máte možnosť doručenia zdarma do 4-7 pracovných dní. Ak máte nákup do 50 Eur, doručenie je za 4 Eura, čo tiež nie je veľa, keď si zoberiete, že vám to príde kuriérom priamo tam, kde si zadáte adresu doručenia. Taktiež máte možnosť o expresné doručenie do 2-3 pracovných dní a to za 9 Eur. Pri objednávke nad 50 Eur si však doručenie zdarma musíte odkliknúť vy v nákupnom košíku, nie je to automatické. Nezabudnite na to. Doručenie trvá cca 6 pracovných dní, čiže dodržujú to, čo majú stanovené, avšak nie tesne pred Vianocami. Gap niekedy minulý rok zmenil výdajný sklad. Predtým posielali tovar z Anglicka, teraz ho posielajú z Nemecka. V tomto sa trošku pohoršili, lebo doručenie síce dodržujú, ale trvá dlhšie ako predtým. Z Anglicka mi prišiel balík zvyčajne do 4 pracovných dní, niekedy však aj do 2 pracovných dní (a to som si neplatila Expresné doručenie) a počas Vianoc bolo doručenie tiež cca do 4 pracovných dní. Z Nemecka sa mi však pár krát stalo, že doručenie trvalo dlhšie ako majú stanovené. Písala som do GAPu a ako ospravedlnenie mi poslali kód na 15% zľavu na celú novú objednávku. Potešilo :). Taktiež zmena je v tom, že keď posielali z Anglicka, vždy prišla kompletná objednávka naraz. Teraz sa vám môže stať, že vám pošlú len časť objednávky a zvyšok vám dopošlú osobitne do 1-5 dní. Ale nikdy sa mi nestalo, že by mi niečo neprišlo vôbec a tiež sa mi nestalo, že by mi poslali nesprávne veľkosti.

Čo sa týka kvality, pri bavlnených tmavomodrých alebo tmavozelených kúskoch sa zvykne farba sprať už po pár praniach (okrem riflí), inak som veľmi spokojná, preto stále ostávam verná tejto značke a preto prevažnú časť ošatenia mojej dcéry tvorí práve GAP.

Verím, že som vám týmito článkami o nakupovaní v GAPe aspoň trochu pomohla. V prípade akýchkoľvek otázok ma kľudne kontaktujte, ak budem vedieť poradiť, rada poradím :).

Link na web nájdete aj TU.

Najbližšie sa povenujeme značke Mango 🙂

Tešíme sa na Vás spolu s Kiarkou 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s